• Шкільний музей
/Files/images/IMG_5694.jpg /Files/images/IMG_5681 (3.JPG
Ви — гордість народу, ви — суть його й сіль,
Ядро покоління і сила залізна,
Вогнисте і щедре буяння весіль,
Натхнення, цвітіння, опора Вітчизни.

Фотогалерея

«Життя, опалене війною» - це не просто назва нашого музею, це пам'ять тим, хто захищав нашу Батьківщину, бо немає в Україні такої сім’ї, яка б не зазнала лиха війни.

Мета: формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.

Музей було відкрито 10 листопада 2014 року.

На базі музею проводиться пошукова робота. На сьогодні у музеї зібрано понад 150 експонатів, фотографій, листів, газет воєнних років, особисті речі воїнів. Із великим ентузіазмом нам допомагають у нашій справі Шевченківське районне відділення Харківської міської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Шевченківська районна міста Харкова організація ветеранів України. Активними учасниками та помічниками для нас стали батьки учнів та педагогічний колектив.

Численні експонати нашого музею відображають події героїчних років німецько-радянської війни, розповідають про події війни в Афганістані, висвітлюють образ військових, які перебували у миротворчих контингентах, а також - сучасні події, що відбуваються на Сході України. Ми намагаємось донести учням почуття патріотизму, мужності, які були притаманні героям експозіцій нашого музею.

Музей має три основні напрями, за якими працюють екскурсоводи та вчителі:

1-й напрям. Воїн – визволитель. Розділ, який розповідає безпосередньо про людей, що стали учасниками та живими свідками подій німецько-радянської війни.

2-й напрям. Воїн - інтернаціоналіст. Розділ, який відображає трагізм подій, які розгорталися в Афганістані з 1979 по 1989 рр.

3-й напрям. Воїн – миротворець. Експозиційна виставка, що яскраво відображає героїв, які брали участь у миротворчих операціях, та експозиція "Герої поруч з нами" - про сучасні події на Сході України.

У музеї проводяться лекції, бесіди, класні години та тематичні уроки.

Але головне наше завдання:

- Зберегти пам’ять про воєнні події тих минулих років;

- Розповісти історії людей, що стали свідками і учасниками бойових дій німецько-радянської війни, війни в Афганістані, локальних конфліктів та сучасних подій на Сході України.

- А також НАГОЛОСИТИ, що війна – це зло, а ми, діти, обираємо МИР!